AKTUALITYaktuálne oznamy a udalosti

marec 2020

Predseda NS MAS SR sa stretol s predsedom ÚVO

Zverejnené v Aktuality

V stredu 27. februára 2020 prijal predsedu Národnej Siete Miestnych Akčných Skupín Slovenskej Republiky predseda Úradu pre verejné obstarávanie JUDr. Miroslav Hlivák, PhD., LLM. Predmetom stretnutia bola problematika verejného obstarávania, najmä nadbytočné byrokratické opatrenia, ktoré požaduje Pôdohospodárska platobná agentúra.

Predseda ÚVO sa v tejto veci vyjadril, že sa jeho úrad usiluje o to, aby práve Úrad pre verejné obstarávanie kontroloval všetky verejné obstarávanie, čím by sa tento proces zjednodušil a nedochádzalo by k aktivitám nad rámec zákona. V tejto iniciatíve má ÚVO podporu SK8, ÚMS, ZMOS i NS MAS SR. V taktomto prípade by sa ÚVO chcel zasadiť za to, aby sa verejné obstarávanie realizovalo zásadne prostredníctvom príslušného zákona, pričom by existovala jediná príručka, ktorá by však zahŕňala len výnimočné situácie, ktoré nepokrýva zákon.

Úrad sa snaží, aby toto nastavenie bolo platné už v tomto programovom období, keďže vzhľadom na stav čerpanie bude ku koncu obdobia tlak na jeho urýchlenie. To však neznamená, že v prípade zjednodušenia VO sa nebude dbať na všetky zásady efektívnosti a hospodárnosti!

Témou diskusie boli i zákazky s nízkou hodnotou. Aj ich zjednodušenie chce ÚVO iniciovať. Udiať by sa tak mohlo napr. aj zvýšením limitov. Obaja predsedovia sa dohodli na ďalšej spolupráci a súčinnosti oboch inštitúcií.

87987740_2561862680801694_917538291555762176_n.jpg

ZDROJ: https://www.sietmas.sk/aktualne.html
Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála